Realizace zelené střechy

V rámci svých služeb se zabývám především komplexními realizacemi zelených střech od počáteční konzultace, přes návrh technického řešení a estetické stránky až po samotnou realizaci a finální úpravu. Mimo klasických rovných nebo šikmých střech často realizuji atypické, výstřední a velice strmé střechy (i 50°), se kterými mám rozsáhlé zkušenosti. Zelené střechy realizuji převážně s využitím systému Optigrün. Dle potřeb však používám i jiné systémy a již několik let také vyvíjím a neustále zdokonaluji vlastní systémové řešení s ohledem na individuální potřeby a požadavky zákazníků. Výstavbu menších zelených střech provádím sám vlastními prostředky a rozsáhlejší zakázky, často velice komplikované, realizuji se svými dlouholetými a velice spolehlivými spolupracovníky či partnery. Realizace provádím samostatně nebo v rámci subdodávek po celé České republice.

Obsah dodávky

Dodávka zelené střechy obsahuje: počáteční konzultaci, návrh estetické stránky, návrh technického řešení a jiných parametrů (vegetace, substrát aj.), dodávku veškerých materiálů a vegetace, položení technických prvků (ochranná fólie, nopová fólie, zádržný systém aj.), nanesení a rozprostření substrátu, výsadbu vegetace či položení vegetačních koberců, finální úpravu a zpětnou kontrolu stavu vegetace po uplynutí určité doby. V případě potřeby a zájmu Vám do budoucna rád nabídnu pravidelnou kontrolu a údržbu Vaší zelené střechy. Dodávka zelené střechy nezahrnuje tepelnou izolaci a hydroizolaci, avšak pro dodávku těchto prvků Vám rád doporučím spolehlivé a kvalitní dodavatele.

Postup realizace

 1. Počáteční konzultace
 2. Příprava projektu
 3. Zhotovení tepelné izolace a hydroizolace
 4. Položení ochranné a vodoakumulační textilie
 5. Šikmé střechy - instalace zádržného systému
  Rovné střechy - instalace vodoakumulačního a drenážního systému, položení nopové folie
 6. Transport, nanesení, rozprostření a urovnání substrátu
 7. Výsadba vegetace nebo položení koberců
 8. Finální úprava
 9. Zpětná kontrola

Délka prací u rodinného domu se střechou 100-200 m2 trvá cca 2-4 dny dle podmínek na pracovišti od položení hydroizolace.

V případě zájmu o realizaci zelené střechy nebo jakéhokoliv dotazu mě prosím neváhejte kontaktovat.

Poptávkový formulář

Máte-li zájem o vystavení orientační cenové nabídky na realizaci zelené střechy, vyplňte prosím následující formulář.