Poradenství

Pro soukromníky

Máte-li zájem o zelenou střechu, jsou zde stejně jako u klasických střech dvě možnosti realizace. Můžete oslovit odbornou firmu, která vám zajistí komplexní realizaci nebo zvolit výstavbu svépomocí. Svépomocná výstavba je s ohledem na současnou potřebu šetřit finanční prostředky stále velice populární. Nicméně i při svépomocné realizaci je nutné dodržet nutné standardy a postupy pro zhotovení kvalitní, funkční a bezpečné střechy.

Výběr zelené střechy je náročný proces zohledňující mnoho faktorů a proměnných. Hlavním cílem je porovnat možná řešení a následně zvolit vhodný systém zelené střechy k naplnění Vašich představ a očekávání. Při výběru zelené střechy je nutné zohlednit především: Vaše dostupné možnosti, technické parametry a konstrukční vlastnosti objektu (rozloha, výška, možné zatížení, sklon střechy, celková plocha střechy aj.), umístění a design objektu, požadovaný účel a případné využití střechy, místní klima a další. Je tedy vždy vhodné, dle mého názoru nezbytné, se poradit s odborníkem, který Vám na základě znalostí a zkušeností pomůže vybrat optimální systémové řešení a druhové složení vegetační pokrývky Vaší zelené střechy. Mějte prosím na paměti, že střecha je výrazným prvkem Vašeho domu. Je tedy účelné ji zhotovit řádně dle osvědčených postupů a standardů.

Pokud se tedy rozhodnete pro svépomocnou realizaci, nabízím Vám v rámci poradenství své bohaté znalosti a dlouholeté zkušenosti s realizacemi zelených střech. Pro svépomocnou výstavbu zelené střechy Vám také nabízím prodej potřebných materiálů včetně vegetace.

Pro firmy

V rámci poradenství nabízím své zkušenosti také firmám pro přípravu projektů, samotnou realizaci a případnou údržbu zelené střechy. Jsem připraven hledat vhodná řešení i pro komplikované zakázky se specifickými požadavky.

V případě zájmu o poradenství mě prosím neváhejte kontaktovat, jsem Vám plně k dispozici!